Archiwum kategorii ‘Instalacje w budynku’

Czym są zawory kulowe nierdzewne?

Stal nierdzewna to materiał, którego używa się w wielu branżach. Szczególnie przydatny jest w przemyśle ciężkim, maszynowym, chemicznych czy w instalacja przemysłowych. Zawory kulowe nierdzewne wykonane ze stali są odporne na działanie czynników zewnętrznych czy mechanicznych, dlatego tak chętnie są stosowane.

Instalacje wodne, a rury tworzywowe. Jakie wybrać do kanalizacji w domu?

Dostosowanie rur względem kanalizacji jest bardzo istotne. Materiał z jakiego będą wyprodukowane rury może mieć istotne znaczenie dla wytrzymałości całej instalacji na długie lata. Lepiej nie ryzykować i znać kilka podstawowych informacji, które mogą okazać się niezwykle potrzebne w przyszłości, a może nawet i teraz. Dowiedz się, które rury z tworzyw sztucznych będą najlepszym wyborem.

Zamiatarki uliczne nowej generacji

Ulice posprzątać też trzeba, dzięki odpowiedniemu dbaniu o czystość, ulice naszych miast i wiosek są przyjemne i miłe. Najlepszym urządzeniem przy pomocy, którego można posprzątać ulice jest zamiatarka uliczna.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Rosnące zapotrzebowanie na domy bardziej efektywne energetycznie zmniejsza zarówno koszty ogrzewania, jak i emisję dwutlenku węgla. Lepsza izolacja, podwójne szyby i szczelne ramy okna zapobiegają wymianie powietrza z i do budynku. Oznacza to, że para wodna tworzona w codziennych czynnościach, takich jak mycie i gotowanie, nie może uciec, co powoduje jak kondensacje i wzrost poziom wilgoci.

Wentylacja – czyli o co musisz zadbać zimą

Wentylacja jest wymagana przez cały rok, jednak warto zwrócić uwagę na kwestię wentylacji zwłaszcza w okresie zimowym i grzewczym. Dlaczego? Kiedy na zewnątrz jest ciepło, naturalnie otwieramy okna lub uchylamy, co sprzyja wentylowaniu pomieszczeń. Kiedy jednak na zewnątrz jest zimno, szczelnie zamykamy okna i rzadko kiedy przewietrzamy mieszkanie, w którym mimo iż będzie ciepło, powietrze nie będzie nadawało się do użytku. 

Jak prawidłowo zamontować obejmy do rur kanalizacyjnych?

Nasze domy są wyposażone w systemy kanalizacyjne, które pozwalają nam na korzystanie z łazienki czy kuchni bez żadnych problemów, ponieważ wszystkie ścieki są odprowadzane w sposób prawidłowy. Bez tego systemu nasze życie z pewnością byłoby o wiele trudniejsze i tracilibyśmy za dużo czasu na czynnościach porządkowych, o których wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Obejmy do rur zagwarantują nam właściwe umocowanie elementów kanalizacyjnych, tak by nie sprawiały żadnych problemów.

Pomocnicze wyposażenie przeciwpożarowe

Mówiąc o zabezpieczeniach przeciwpożarowych w budynkach najczęściej mamy na myśli zaawansowane systemy gaśnicze, tryskacze, systemy czujników, alarmy, hydrant itd. Są to głównie systemy stworzone do aktywnego wykrywania pożaru i samoczynnego gaszenia, nawet bez udziału człowieka. Jednak zwykły użytkownik obiektu budowlanego, bez względu na to czy jest pracownikiem czy jedynie gościem, powinien mieć także świadomość istniejącego wyposażenia przeciwpożarowego, które służy własnie jemu. Przedstawimy kilka ważnych elementów dodatkowego, pomocniczego wyposażenia przeciwpożarowego. 

Proces suszenia w przemyśle

Hasła kluczowe publikacji: wentylatory przemysłowe i dmuchawy do suszenia, regulacja wilgotności, cyrkulacja powietrza, wentylatory suszące, ekstrakcja wody, wydmuchiwanie, obróbka cieplna.
Na czym polega proces suszenia w przemyśle?
Suszenie jest procesem, który zmienia ilość stałych i ciekłych składników elementów i materiałów. Istnieje wiele aplikacji wymagających starannej kontroli metod i czasu poprzez działanie na temperaturę i wilgotność. Powietrze poruszane przez wentylatory jest kluczowym elementem procesu suszenia i można do niego dodać gaz lub inne zawieszone substancje (esencje, impregnaty, stabilizatory, konserwanty, środki przeciw pleśni, środki ochronne).
Wymienniki ciepła (akumulatory ciepła) można zastosować do wentylatorów promieniowych lub osiowych w celu sterowania procesem temperaturowym. Oczywiście to rozwiązanie można zastosować …

Operator koparki – na czym polega jego praca?

Każda praca na budowie wymaga pracy osób odpowiednio wyszkolonych. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie wykonywania robót budowlanych ale także samych pracowników biorących czynny udział w pracach budowlanych.

Wszystko o wentylatorach promieniowych

Wentylatory promieniowe to urządzenia mechaniczne przeznaczone do przemieszczania powietrza i innych gazów. Te dmuchawy mają zdolność zwiększania prędkości strumienia powietrza za pomocą obracających się z dużą prędkością wirników. Wentylator promieniowy może pompować strumień powietrza o stałym natężeniu, zamiast pompowania stałej masy powietrza, co oznacza, że prędkość powietrza w układzie jest stała pomimo niespójności natężenia przepływu i masy powietrza w wentylatorze.