Instalacje wodne, a rury tworzywowe. Jakie wybrać do kanalizacji w domu?

Dostosowanie rur względem kanalizacji jest bardzo istotne. Materiał z jakiego będą wyprodukowane rury może mieć istotne znaczenie dla wytrzymałości całej instalacji na długie lata. Lepiej nie ryzykować i znać kilka podstawowych informacji, które mogą okazać się niezwykle potrzebne w przyszłości, a może nawet i teraz. Dowiedz się, które rury z tworzyw sztucznych będą najlepszym wyborem.

Polipropylen – idealny materiał do rur

PP jest przede wszystkim bardzo wytrzymałe na amplitudy temperatur, co w przypadku kanalizacji jest bardzo częstym zjawiskiem. Przemienne puszczanie ciepłej i zimnej wody zatem nie stanowi żadnego problemu. Polipropylen jest odporny na temperatury w zakresie -40 do 95 stopni Celsjusza. Rury tworzywowe z polipropylenu są sztywne dzięki czemu istnieje możliwość do ułożenia instalacji wodnych w systemie tradycyjnym, czyli piony, gałązki i podejścia. Rury PP można także wykorzystywać przy instalacjach grzewczych. W przypadku centralnego ogrzewania rury są dodatkowo wypełniane włóknem szklanym lub wkładką aluminiową. Polipropylen ma duże znaczenie dla całej branży przemysłowej i budowlanej. Nie zmienia to faktu, że najczęściej wykorzystujemy ten materiał przy okazji zakładania instalacji wodnych w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Należy wówczas pamiętać o szczelności, położeniu zgodnym z zaleceniami producenta i spadkach. Kwestii istotnych może być więcej. Dlatego też warto jest skonsultować się ze specjalistą, który czarno na białym wytłumaczy nam różne zależności dotyczące instalacji kanalizacyjnej w domu. Eksperci w dziedzinie wykorzystania plastiku w instalacjach z pewnością nam pomogą. Jedną z takich firm może być Agru Frank z Wrocławia.

Rury tworzywowe do kanalizacji i instalacji wodnych

Niewielu producentów może pochwalić się certyfikatem FM Global. AgruFrank to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży tworzyw sztucznych. Rury, kształtki, zawory, membrany to jedne z wielu produktów mających na celu pomoc w przypadku zakładania różnego rodzaju instalacji. Katalog z ofertą producenta dostępny na https://www.agru-frank.pl/rurociagi-tworzywowe/. Rury tworzywowe PP, ECTFE, PVDF już w sprzedaży. Gwarancja jakości, przystępnej ceny i stabilności.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More