Archiwum kategorii ‘Ekologiczne instalacje budowlane’

Systemy w nowoczesnym budownictwie

O nowoczesnym budownictwie mówi się coraz więcej, coraz więcej osób jest także zainteresowanych wybudowaniem swojego nowego domu wykorzystując nowoczesne technologie. Taki stan rzeczy jest łatwy do wyjaśnienia, otóż wykorzystanie najnowszych rozwiązań budowlanych wiąże się z większą energooszczędnością niż w przypadku budowy domu sposobem tradycyjnym. Nowe domy są bardziej ekologiczne, w znacznie mniejszym topniu negatywnie oddziałują na środowisko naturalne.

Proces suszenia w przemyśle

Hasła kluczowe publikacji: wentylatory przemysłowe i dmuchawy do suszenia, regulacja wilgotności, cyrkulacja powietrza, wentylatory suszące, ekstrakcja wody, wydmuchiwanie, obróbka cieplna.
Na czym polega proces suszenia w przemyśle?
Suszenie jest procesem, który zmienia ilość stałych i ciekłych składników elementów i materiałów. Istnieje wiele aplikacji wymagających starannej kontroli metod i czasu poprzez działanie na temperaturę i wilgotność. Powietrze poruszane przez wentylatory jest kluczowym elementem procesu suszenia i można do niego dodać gaz lub inne zawieszone substancje (esencje, impregnaty, stabilizatory, konserwanty, środki przeciw pleśni, środki ochronne).
Wymienniki ciepła (akumulatory ciepła) można zastosować do wentylatorów promieniowych lub osiowych w celu sterowania procesem temperaturowym. Oczywiście to rozwiązanie można zastosować …

Przeciwpożarowe instalacje gaśnicze

Każdy budynek jakie zostaje oddany do użytku w Polsce musi przejść odbiór techniczny, jak również odbiory wykonywane przez poszczególne instytucje zajmujące się specjalistycznym bezpieczeństwem. Jeden z typów odbiorów technicznych jest sprawdzenie zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków, których dokonuje przedstawiciel powiatowej straży pożarnej.

Wygoda dla seniorów w bloku i nie tylko

Osoby starsze mają często spore problemy z poruszaniem się. Najczęściej spotykanym problemem jest brak odpowiednich rozwiązań technicznych w blokach lub domach wolnostojących, przez co seniorzy muszą stale prosić o pomoc kogoś innego przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach.

Pompa ciepła – jak pracuje

Pompa ciepła pracuje w obiegu zamkniętym. Środek chłodniczy paruje w parowaczu i pobierając ciepło ze środka ciepła jakim w różnych przypadkach są grunty, woda ze studni czy inne elementy z zewnątrz domu o temperaturze większej niż 0 stopni Celsjusza. Środek chłodniczy stosowany w instalacjach pompy ciepła paruje w temperaturze 0 stopni. Znajdując się w środowisku w którym panuje wyższa temperatura odbiera niezbędną ilość ciepłą do zaparowania.

Ekologiczne odzyskiwanie ciepła z wody zużytej w domu

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej systematycznie wzrasta również nasza świadomość tego, że rozwiązania sprzyjające środowisku naturalnemu mogą również sprzyjać zawartości naszego portfela. To z kolei sprawia, że jesteśmy coraz bardziej kreatywni jeśli chodzi o pozyskiwanie energii z alternatywnych źródeł i coraz chętniej wdrażamy takiego rodzaju rozwiązania we własnych gospodarstwach domowych. Niewątpliwie niezwykle interesującym pomysłem z zakresu odzyskiwania energii jest odzysk ciepła z wody.