Archiwum kategorii ‘Dla domu’

Uszczelki co warto wiedzieć?

Uszczelki, choć malutkie i niepozorne, odgrywają bardzo ważną rolę. Ich wielofunkcyjność sprawia, że stosowane są w różnych branżach. Zwykle stosowane są do uszczelniania instalacji gazowych, wodnych, a także kanalizacyjnych. Bez dwóch zdań są elementem codziennego użytku, o którym przypominamy sobie, gdy się zużyje i przestanie spełniać swoje zadanie. W końcu nie ma nic bardziej irytującego niż nieszczelny, kapiący nocą kran…Ponadto uszczelki są niezbędnym elementem wielu innych codziennych przedmiotów, o czym wielu z nas często zapomina (np. drzwi i okna).
Czym kierować się przy wyborze?
Warto jeszcze dodać, że uszczelki, aby mogły spełniać swoje zadanie, muszą być dobrze dopasowane. Za luźna lub zbyt …

Odzież robocza – jak ją wybrać?

Odzież robocza jest bardzo ważna dla komfortu pracy rolnika. Jeśli chcemy, aby działania podejmowane w gospodarstwie odbywały się w bezpiecznych i wygodnych warunkach, musimy ją dobrze wybrać.
Bluzy robocze
Bluzy robocze zapewniają komfort termiczny podczas pracy. W chłodniejsze dni są niezbędnym elementem pracy dla rolnika czy innych osób pracujących w gospodarstwie. Bluza powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Ważne jest tez to by rozmiar bluzy był odpowiednio dopasowany do rozmiaru noszącej ją osoby.
Sklepy internetowe
Wielu rolników zaopatruje się w odzież roboczą w sklepach internetowych. Daje im to dużą wygodę. Zakupy mogą robić w dowolnym czasie i miejscu. Nie muszą też tracić czasu na …

Kąpiele jak w rzymskich termach?

Każdy z nas lubi wylegiwać się w swojej wannie. Czasami uważamy to za nie tylko formę higieny, ale także relaksu i odpoczynku. Tym sposobem łazienka dla wielu z nas staje się pewnego rodzaju łaźnią. Staramy się, aby kąpiel przypominała nam ujęcia z filmów historycznych jak u starożytnych rzymian. Termy rzymskie niestety nie przypominają naszych teraźniejszych łazienek, aczkolwiek staramy się wzbogacić kąpiel wszelkimi dodatkami. Kadzidełka, kwiaty i klimatyczne oświetlenie mogą chociaż cząstkowo urozmaicić nam kąpiel, dzięki czemu poczujemy przyjemny nastrój.

Kursy w Polsce

Polska edukacja zmierza ku odbudowie polskiego przemysłu. W wyniku wielu lat zaniedbań i zaniechań, polskie szkolnictwo zawodowe ucierpiało. Naszym celem jest naprawienie tej sytuacji. Oferujemy naszym klientom kursy zawodowe najwyższej jakości. Po ukończeniu danego kursu klient otrzyma stosowny certyfikat.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa – gdzie zamieścić ogłoszenie?

Czasem sytuacja życiowa zmusza nas do zmiany miejsca zamieszkania czy zupełnego wyjechania z kraju. Powodów jest tak naprawdę mnóstwo. Nasuwa się wówczas pytanie – gdzie dać ogłoszenie o mieszkaniu na sprzedaż? Warszawa jest jednym z miast, do których ludzie chętnie przybywają w celu edukacji, zmiany pracy czy rozpoczęcia zupełnie nowego życia. Inni – wyjeżdżają na obrzeża miasta lub do mniejszych miejscowości by odpocząć od zgiełku i wieść spokojne życie na emeryturze. Jak zatem ogłosić chęć sprzedaży mieszkania?

Zasuwy nożowe – rodzaj zaworu specjalnego przeznaczenia

Czasami zastosowanie typowych zaworów jest niewystarczające. Nie zawsze medium, które przesyłamy naszą siecią jest wystarczająco oczyszczone, czasami dla odmiany będąc lepkie, zanieczyszczone i posiadające w swojej strukturze elementy stałe. Jakie zawory wtedy stosować? Najlepszym rozwiązaniem są zasuwy nożowe.

Operator koparki – na czym polega jego praca?

Każda praca na budowie wymaga pracy osób odpowiednio wyszkolonych. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie wykonywania robót budowlanych ale także samych pracowników biorących czynny udział w pracach budowlanych.

Podnośniki nożycowe i ich zastosowanie

Podnośniki nożycowe zwane inaczej podnośnikami platformowymi wykorzystywane są w różnych sektorach działalności przemysłowej. Podnośniki nożycowe działają na zasadzie  podnoszenia i opuszczania ładunków na różnych poziomach.

Zasuwy nożowe – element armatury przemysłowej

Sieci kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, sieci melioracyjne – wszystkie tego typu instalacje, aby działać sprawnie wymagają zastosowania w nich specyficznego element armatury przemysłowej, jakim są zasuwy nożowe. Dlaczego są one takie ważne w tego typu sieciach? Co decyduje o ich użyciu? Niniejszy artykuł będzie próbą wyjaśnienia, do czego służą takie zasuwy.

Wymiana uszczelek w kranie

Kapiąca z kranu woda potrafi wielu z nas doprowadzić do szału: dźwięk obijających się o wannę, zlew czy umywalkę kropel wody niektórych potrafi nawet wybudzić ze snu, a wielu osobom nie pozwala zasnąć. Często wystarczy zakręcić mocniej kran, jednak kiedy i to nie pomaga, oznacza to, że konieczna będzie wymiana uszczelek w baterii. Na szczęście jest to prosta operacja i spokojnie poradzimy sobie z nią sami, bez konieczności wzywania fachowca.