Archiwum kategorii ‘Informacje’

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego – dowiedz się więcej

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego to opracowanie, które ma na celu wytyczyć wymagania ochrony przeciwpożarowej w zakresie organizacyjnym, porządkowym i technicznym. Ustalenia są niezwykle ważne i należy je wziąć pod uwagę podczas eksploatacji konkretnego budynku.
W dzisiejszym wpisie odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Wyjaśnimy, kto może opracować taką instrukcję, w którym dokumencie znajdziemy wymagania prawne oraz opiszemy, w jakich obiektach taka instrukcja jest niezbędna.

Zbiornik PFA vs FEP: analiza techniczna

Przechowywanie substancji niebezpiecznych jest sprawą, od której zależy bezpieczeństwo nie tylko nasze i ów substancji, ale także naszych pracowników. Szkodliwe opary, które mogą wydzielać się w kontakcie z chemikaliami czy niska trwałość powłoki zbiornika to tylko niektóre z niebezpieczeństw, która czyhają na nieodpowiedzialnych pracodawców. Pojawia się zatem pytanie, czy lepiej do przechowywania cieczy wykorzystać tworzywo w pełni fluorowane typu FEP, czy lepiej oprzeć się na najlepszym obecnie dostępny plastiku PFA?
Więcej podobieństw niż różnic
Mimo odmiennych nazw, tworzywa PFA i FEP są do siebie bardzo podobne. Łączy je przede wszystkim możliwość wykorzystanie w wielu instalacjach i dziedzinach przemysłowych, takich jak:

farmacja – wszelkie …

Zamiatarki uliczne nowej generacji

Ulice posprzątać też trzeba, dzięki odpowiedniemu dbaniu o czystość, ulice naszych miast i wiosek są przyjemne i miłe. Najlepszym urządzeniem przy pomocy, którego można posprzątać ulice jest zamiatarka uliczna.

Trochę informacji o marce Kia

Kraj pochodzenia Korea Południowa. Jeden z dwóch południowokoreańskich koncernów zrzeszonych w Hyundai Kia Automotive Group. Mimo że historia Kia Motors rozpoczęła się już ponad 60 lat temu, to ekspansja na rynki międzynarodowe rozpoczęła się dopiero w ostatnich kilkunastu latach. Po wielu kryzysach, a nawet bankructwie, w 1999 roku firmie udało się połączyć z marką Hyundai i osiągnąć sukces. To najstarszy i obecnie drugi co do wielkości producent samochodów w Korei. Co roku jego fabryki opuszcza niemal 1,5 miliona pojazdów. Nazwa przedsiębiorstwa KIA składa się z dwóch członów. Pierwszy oznacza ,,powstać” lub ,,wychodzić’ druga część wyrażenia w koreańskim oznacza Azję. Nazwa …

Wpływ gazów cieplarnianych na globalne ocieplenie

Globalne ocieplenie to jeden z tych problemów, z którym stara się walczyć od pewnego czasu cały świat. Powstaje coraz więcej wszelkiego rodzaju rozporządzeń, zakazów i tym podobnych.