Trochę informacji o marce Kia

Kraj pochodzenia Korea Południowa. Jeden z dwóch południowokoreańskich koncernów zrzeszonych w Hyundai Kia Automotive Group. Mimo że historia Kia Motors rozpoczęła się już ponad 60 lat temu, to ekspansja na rynki międzynarodowe rozpoczęła się dopiero w ostatnich kilkunastu latach. Po wielu kryzysach, a nawet bankructwie, w 1999 roku firmie udało się połączyć z marką Hyundai i osiągnąć sukces. To najstarszy i obecnie drugi co do wielkości producent samochodów w Korei. Co roku jego fabryki opuszcza niemal 1,5 miliona pojazdów. Nazwa przedsiębiorstwa KIA składa się z dwóch członów. Pierwszy oznacza ,,powstać” lub ,,wychodzić’ druga część wyrażenia w koreańskim oznacza Azję. Nazwa Kia tłumaczona może być jako ,,powstać w Azji’ lub ,,wyjść z Azji’.

Historia

W grudniu 1944 roku stworzone zostało przedsiębiorstwo o nazwie Kyungsung Precision Industry produkujące ręcznie części do rowerów, a następnie od 1951 roku także rowerów. W tym samym roku zmieniono nazwę przedsiębiorstwa na KIA Industries.W 1971 roku rozpoczęto produkcję samochodów ciężarowych. Pierwszym pojazdem osobowym koncernu stała się Kia Brisa produkowana od października 1974 roku. Na początku lat 90. nastąpiła znaczna ekspansja przedsiębiorstwa na rynki obu Ameryk (1992) i Europy, a także dynamiczny wzrost produkcji, która pod koniec 1993 roku łącznie przekroczyła 3.000.000 sztuk. Przedsiębiorstwo dalej rozwijało się dynamicznie. W marcu 2005 roku Kia celebrowała wyeksportowanie 5-milionowego auta. W chwili obecnej Kia jest najstarszym i drugim co do wielkości producentem samochodów w Korei.

Naprawa i serwis Kia Mysłowice

Jeżeli Twój samochód potrzebuje kompleksowej naprawy, albo jeżeli tylko zmieniasz klocki lub chcesz zrobić okresowy przegląd techniczny warto zgłosić się do mechanika, dla którego naprawa samochodów marki Kia nie jest problemem. W serwisie Kia Mysłowice otrzymasz pomoc, której potrzebujesz. Warsztat samochodowy, ubezpieczenia OC, samochody zastępcze, auto detailing oraz komis samochodowy w jednym.

Więcej: http://www.srodula.kia.pl/


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More