Atomizery atomizujące wodę – tips & tricks

Wszystkie zakłady pracujące w trudnych warunkach (silne mrozy) lub ogrody botaniczne, które wymagają starannego, równomiernego pokrycia danych powierzchni wodą posługują się atomizerami. Są to specjalne dysze, pozwalające uzyskać strukturę mgły, czyli związać z cząsteczkami pyłu w otoczeniu. Czasem będą to atomizery powietrzno wodne, czasem ultradźwiękowe. Dla posiadaczy atomizerów przygotowaliśmy 5 przydatnych tricków i wskazówek. Zapraszamy do lektury!

atomizacja

Atomizacja – dyszka

1. Kropelki atomizera niewidzialne dla mrozu! Pragniesz zachować optymalną pracę atomizera podczas siarczystych mrozów i zastanawiasz się nad układem, który będzie podgrzewał wylot dyszy? Niepotrzebnie! Kropelki o wielkości poniżej 20 µm nie zamarzną! Wybierz tylko dyszę, która umożliwia uzyskanie tak małych kropelek, a już nigdy nie dosięgnie Cię problem zimna!

2. Do wyczyszczenia atomizera z zewnątrz można użyć miękkiej gąbeczki. Miękka gąbeczka z pewnością nie uszkodzi pięknych, wypolerowanych powierzchni głowic myjących oraz pozwoli zachować wszystko w czystości.

3. Atomizery do zadań specjalnych nie są wyzwaniem! Wystarczy, że wybierzesz atomizery ultradźwiękowe. To, czego nie mogłeś wykonać za pomocą dysz wodnych teraz staje się dla Ciebie prostsze niż mycie samochodu myjką ciśnieniową.

4. Ochładzanie się atomizerem. Czy wiesz, że w gorące dni możesz użyć mgiełki rozpylanej przez atomizer do ochładzania siebie i swoich bliskich? Po prostu stań pod pracującym urządzeniem i ciesz się ze zwiększonej powierzchni parowania Twojego ciała (uwaga! Nie pokazuj tego szefowi, bo może być to niezgodne z przepisami BHP).

5. Możesz zapylić tonę materiału! Czy wiedziałeś, że przy pomocy atomizera możesz pylić nie tylko siebie i rośliny, ale także materiały sypkie? Często stosuje się ten trick do hałd, które łatwo się pruszą. Polewanie ich zwyczajnie wodą również jest skuteczne, ale kosztowne, natomiast tutaj delikatna mgiełka wystarczy, aby zaponować nad problemem. Co za oszczędność!

 

Jeśli powyższe sztuczki przypadły Ci do gustu, koniecznie sprawdź stronę, gdzie znajdziesz pozostałe atomizery. Są tam również zawarte informacje nt. Dysz rozpyłowych, a w razie wątpliwości można skontaktować się z działem kontaktów pod zakładką kontakt.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More