Tania ciepła woda

ciepła woda instalator

Montując w domu podgrzewacze wody na prąd trzeba liczyć się z wysokimi rachunkami za energię elektryczną, ale i na to można znaleźć sposób. Jeśli mamy ochotę wypełnić kilka formularzy możemy dostać dofinansowanie z jednego z rządowych programów na panele solarne, które podłączymy do już istniejącej instalacji wodnej, w celu podgrzewania tej wody.

Jaki poziom dofinansowania zakupu solarnych kolektorów?

Co prawda dofinansowanie nie pokryje nam całości inwestycji, ale i tak będzie taniej niż kupowanie całej instalacji solarnej samodzielnie. Solarne podgrzewacze wody, które zostaną dobrane z odpowiednią mocą dla naszych potrzeb spokojnie wystarczą na 20-25 lat codziennego użytkowania. Zatem nawet przy kilkuletnim zwrocie inwestycji i tak przez kolejne 15-20 lat za podgrzewanie wody nie będziemy płacić.

 

zasobniki wody ciepłejOgrzewanie wody w piecu CO

Z kolei jeśli mamy instalacje co z piecem na węgiel lub inne paliwo stałe możemy i tutaj podłączyć wodę użytkową i ogrzewać ją po prostu paląc w piecu, ale wtedy trzeba liczyć się z tym, że nawet w lecie trzeba będzie w piecu rozpalić, aby zagrzać wodę. Mimo wszystko i tak jest to tańsze rozwiązanie niż podgrzewanie wody elektrycznym podgrzewaczem.

Istnieją również systemy ekologicznego odzyskiwania ciepła dzięki pompie cieplnej – przeczytaj więcej na tej stronie.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More