Podgrzewacze solarne z podwójną wężownicą

Poszczególne systemy solarnego podgrzewania ciepłej wody posiadają różne rozwiązania poprawiające ich funkcjonalność, sprawność cieplną czy ułatwiające ich serwis. Jednym z często stosowanych elementów przy podgrzewaczach solarnych jest podwójna wężownica.

Podwójna wężownica w podgrzewaczu solarnym to więcej możliwości

Możliwość stosowania 2 wężownic w zasobnikach ciepłej wody daje nam możliwość wspierania domowej instalacji grzewczej. Szczególnie przydaje się to przy dużych kolektorach o wysokiej sprawności, których energia zgromadzona w ciepłe dni może nawet całkowicie zastąpić konwencjonalne ogrzewanie.

Podwójny obieg wężownicy nagrzewającej wodę użytkową pozwala na jej efektywne nagrzanie w stosunkowo krótkim czasie do wyższej temperatury. W porównaniu do systemów posiadających pojedynczy obieg wężownicy gdzie do nagrzania wody do odpowiedniej temperatury wymagane będzie więcej czasu, tak w przypadku podwójnej nagrzewnicy mniej wody nagrzeje się do większej temperatury w krótszym czasie.

Podgrzewacze solarne wyposażone w podwójną wężownicę kombinowaną

Istnieją również instalacje z podgrzewaczami solarnymi posiadające nie tylko podwójne wężownice ogrzewające wodę użytkową, ale również wspierające czy nawet zastępujące w ciągu dnia ogrzewanie konwencjonalne. Stosowane są tutaj odpowiednie zasobniki ciepłej wody z kombinowanymi wężownicami – ogrzewające 2 płaszcze wodne odpowiedzialne za dostarczanie wody do ogrzewania domu, oraz do użytku w kranie.

Zobacz również strony dostawcy urządzeń klimatyzacji domowej.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More