Elementy z taśmy sprężynowych

Taśmy sprężynowe produkowane przez walcownie posiadają właściwości, dzięki którym można je wykorzystać na wiele sposobów. Stają się one bazą do produkcji metalowych elementów, z którymi możemy mieć styczność na co dzień. Sięgają po nie różne branże, od spożywczej, po motoryzacyjne, logistyczne, medyczne, maszynowe, można tak wymieniać bez końca. 

Produkcja sprężyn

Sprężyny to elementy stalowe, które cechują się dużą elastycznością i możliwością powrotu do stanu pierwotnego po odkształceniu. Każdy zetknął się z jakaś sprężyną, znajdują się one w długopisach, wszelkiego rodzaju amortyzatorach samochodowych, rowerowych, stanowią elementy maszyn, okuć meblowych itd. Warto wiedzieć, że do ich produkcji wykorzystuje się właśnie taśmy sprężynowe, które zapewniają odpowiednie właściwości.

Mocowania

produkcja taśm stalowychMocowania za pomocą taśm sprężynowych są bardzo popularne. Mocowania takie pojawiają się w budownictwie, przemyśle, ale także w wielu produktach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Drobne elementy stalowe w produktach codziennego użytku mogą pochodzić własnie od taśm sprężynowych. W dodatku za ich pomocą można także pakować ładunki wielkogabarytowe, gdyż stal będzie gwarantować znanie większa wytrzymałość niż taśmy wykonane z innych materiałów i tworzyw sztucznych.

Wszelkiego rodzaju klipsy, uchwyty, które widujemy na co dzień także wykonane są za pośrednictwem taśm sprężynowych. Jak widzimy rozległość zastosowań jest przytłaczająca. A to wszystko dzięki taśmom stalowym – produkcie, z którego powstają setki innych elementów.

Warto wspomnieć, że ich rozmiary, tzn. szerokość taśmy, długość, a także grubość określa się zgodnie z potrzebami zamawiającego. Do tego wybiera się także dokładnie gatunek stali z jakiego produkt powstanie, oraz ewentualne utwardzanie, które jest wymagane przy niektórych, bardziej wymagających zastosowaniach.

Przykładowe gatunki stali z jakich wykonuje się taśmy sprężynowe: http://www.pakat.pl/tasmy-sprezynowe.html.

 


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More