Podnośniki nożycowe i ich zastosowanie

Podnośniki nożycowe zwane inaczej podnośnikami platformowymi wykorzystywane są w różnych sektorach działalności przemysłowej. Podnośniki nożycowe działają na zasadzie  podnoszenia i opuszczania ładunków na różnych poziomach.

Korzystanie z podnośników nożycowych umożliwia pionowe transfery, w bardzo szybkim czasie. Podnośnik nożycowy to nowoczesne urządzenie dźwigowe posiadające wszechstronne zastosowanie. Tego typu platformy przeznaczone są przeważnie do pracy stacjonarnej, choć istnieją także wybrane modele dające możliwość pracy w tak zwanym trybie mobilnym, który umożliwia zmianę miejsca podnoszenia.

Zastosowanie

Podnośniki nożycowe znajdują zastosowanie na halach produkcyjnych, liniach montażowych, podczas załadunku i rozładunku towarów. Podnośniki nożycowe mogą być wykorzystywane również do podnoszenia/opuszczania zaparkowanego pojazdu na linii produkcyjnej, podawania materiałów na wysokość podajników. Znajduje zastosowanie zamiast rampy w celu załadunku/rozładunku ciężarówek. Podnośniki nożycowe znajdują także zastosowanie w warsztacie naprawczym, serwisie oponiarskim czy na stacji kontroli pojazdów.

Zalety wykorzystania podnośników

  • mobilność i niewielkie gabaryty – możliwość ustawienia tam gdzie np. dźwig nie mógł dotrzeć
  • podnośniki są lekkie co zwiększa ich możliwości wykorzystania na podłożu o zróżnicowanej fakturze
  • są wygodne w obsłudze, niektóre wyposażone w mechanizm hydrauliczny, który ułatwia nawigację podczas wykonywanych prac

 


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More