Ogrzewanie i chłodnictwo w domach prywatnych

panel solarnyCoraz częściej budując nowy dom, czy też projektując instalacje grzewczą w dotychczasowym domu pod remont stosuje przygotowuje się instalacje grzewcze oparte o ekologiczne ogrzewanie solarnymi panelami.

Jednym z ważniejszych elementów takich instalacji są podgrzewacze solarne, odpowiedzialne za kumulowanie ciepła w wodzie do wykorzystania. Budowane podgrzewacze solarne przez firmę Luca Grup są zasobnikami wody o odpowiednich właściwościach termicznych pozwalających na utrzymanie ciepła w zbiorniku przez wiele godzin. Stosowanie podgrzewaczy do instalacji solarnych pozwala na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania.

Wykorzystanie instalacji solarnych podgrzewaczy

Oferowane przez różne firmy w Polsce podgrzewacze wykonywane są z materiałów odpornych na korozje – stal nierdzewna o odpowiednich właściwościach pozwala na wieloletnią prace urządzenia bez wpływu na jakość wody oraz całej instalacji ciepłej wody. W modelach dostępnych u producentów podgrzewaczy można również spotkać zasobniki z grzałkami elektrycznymi, wyposażonymi w kilka wężownic dających możliwość zastosowania zupełnie odmiennych źródeł ogrzewania ciepłej wody użytkowej do użytku domowego.

Ogrzewanie i klimatyzacja

Poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu ogrzewania w domu i oszczędności jakie mogą w tej materii zapewnić ekologiczne rozwiązania takie jak panele solarne, pozostaje problem nad-kumulacji ciepła w sezonie letnim. Częste upały sprawiają, że mieszkanie w nasłonecznionym miejscu jest niemal nieznośne. Rolety często nie pomagają w odpowiednim zabezpieczeniu się przed nagrzewaniem mieszkania od słońca. Coraz częściej sięga się więc po pomoc firm montujących klimatyzacje. W sieci istnieje wiele firm montujących klimatyzatory w mieszkaniach (za zgodą spółdzielni). Czas instalacji i uruchomienia klimatyzatora domowego zależy od położenia i dostępności miejsca w którym zamontowany będzie parownik zewnętrzny oraz odległości pomiędzy nim a miejscem, gdzie montaż wewnętrznego klimatyzatora split będzie najbardziej optymalna.

 


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More